SOSYAL SORUMLULUK
SOSYAL SORUMLULUK

2017 Yılında Doğan Burda Dergi

 

Sosyal Sorumluluk Çalışmaları

 

Doğan Burda Dergi, bünyesinde bulundurduğu yayınlarla sosyal sorumluluk çalışmalarına önem vermeye devam ediyor. Yıl boyunca kültür, sanat, tarih, doğa, çevre ve sağlık konularında sosyal sorumluluk bilinci yaratılması için geliştirilen yeni projelerin mimarı olmasının yanı sıra, çeşitli projelere de destek veriyor.

 

 

Yeşil sayı

 

  Her sene ELLE Dergisi’nin Haziran sayısını yeşil sayı olarak çıkarıyoruz.

  Bu yılda sürdürülebilirlik, çevre, doğa moda ilişkisini kapsayan konulara değindik.

 

Türkiye’nin Gönlü Zenginleri

Türkiye’de ilk kez Capital dergisi tarafından gerçekleştirilen ve bağış kültürüne katkı sağlayan iş insanlarının belirlendiği ‘Gönlü Zenginler’ araştırması, bu yıl beşinci defa yapıldı. İş insanlarının 2016 yılında yaptıkları bağışlar baz alınarak gerçekleştirilen çalışma, çok önemli bir misyonu yerine getirerek şirketleri ve iş insanlarını bağış yapmaları konusunda yüreklendiriyor.

Sosyal Sorumluluk Liderleri

Günümüzde şirketler, tüketicilerle iletişimlerinin sürdürülebilir olabilmesi ve onlara ‘dokunabilmek’ adına daha etkili olabilecek, geniş kitlelerce farkındalık sağlayacak sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Capital dergisi de her yıl gerçekleştirdiği geleneksel ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ araştırması ile Türkiye’nin sosyal sorumluluk liderlerini ortaya çıkarıyor. Bu bağlamda Capital, 2017 Mart ayında yayınladığı ‘Sosyal Sorumluluk Liderleri’ araştırması ile yine sosyal sorumluluğun önemini vurguladı ve gündeme taşıdı.

Kadın Dostu Şirketler

Capital dergisi tarafından, iş yaşamında kadın istihdamının önemine dikkat çekmek ve teşvik etmek amacıyla bu yıl da ‘Türkiye’nin Kadın Dostu Şirketleri’ araştırması gerçekleştirildi ve ardından düzenlenen ödül töreni ile sıralamaya giren şirketler ödüllendirildi.

İş Dünyası ve Girişimciliğe Destek

Capital, ‘En Beğenilen Şirketler’, ‘Capital 500’, Ekonomist ise ‘Kadın Girişimciler’, ‘Ekonomide Yılın İş İnsanları’ gibi araştırmalarla, girişimciliğe ve iş dünyasına büyük destek vermeyi sürdürüyor. Kadın Girişimciler projesinde ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi’, ‘Gelecek Vadeden Kadın Girişimci’ ve ‘Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimciler ‘ ödüllendiriliyorlar. Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması aracılığıyla, örnek başarı hikayelerinin gitgide yaygınlaştığı görülüyor.

 

Okul Etkinlikleri

Popular Science, üniversitelerimizdeki panel ve söyleşilerine bu yıl da ara vermeden devam ediyor. Yıldız Teknik Üniversitesi’nin hem Beşiktaş hem de Davutpaşa kampüslerinde gerçekleştirdiğimiz panellere ek olarak Anadolu Üniversitesi’nde de keyifli ve yüksek katılımlı bir panel gerçekleştirdik. Bunun dışında Eylül ayından beri 10 üniversite etkinliğinde ücretsiz dağıtılmak üzere 3000’den fazla dergi gönderimi yaptık. 

 

Kültür-Sanat

Doğan Burda, bünyesinde bulunan İstanbul Life, Tempo, Ekonomist, Evim,Atlas ve Maison Française dergileri ile başta IKSV’ye ; ELLE, İstanbul Life ,Ekonomist ve Hello dergileri ile de CONTEMPORARY İSTANBUL ’a medya sponsorluğu desteği vererek, ülkemizde kültürel bilinçlenmenin oluşmasına katkı sağlıyor. Bu kapsamda, ilgili kurumların düzenlediği festival, konser, sergi, film gösterimi ve söyleşi gibi etkinliklerin geniş kitlelere duyurulmasına aracılık etmiş oluyor.

 

 

İnsana Önem

 

Doğan Burda Dergi, Türkiye’nin en donanımlı onkoloji hastanesini kurmak için kampanya başlatan LÖSEV’e, ilköğretim çağındaki çocuklara nitelikli eğitim için kampanya yürüten TEGV’e ve TEV e, Cerebral Palsy’li çocukların yaşam boyu ihtiyaç duydukları özel eğitim ve rehabilitasyon desteklerine kavuşabilmeleri için yola çıkan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na ; meme kanseri farkındalık projesinde TÜRK KANSER DERNEĞİ’ne bünyesinde bulundurduğu Elele, Lezzet, Formsante, Burda, Diabetic Living ve Ekonomist dergileriyle tanıtım desteği vererek bağışı destekledi.